U14-es korosztályunknak sikerült első helyen végeznie a Tolna vármegye Északi
csoportjában, melynek köszönhetően aranyéremmel és trófeával zártuk a 2025/2026-os
szezont.
Az idény elején megfogalmazott célok között szerepelt a játékosok egyéni és csapat
szintű fejlesztése, valamint a bajnokság megnyerése. Kiemelt célom volt egy
labdabirtokláson alapuló, kombinatív játék kialakítás és fejlesztése. Az edzésmunka tervezése
során nagy hangsúlyt fektettem a technikai képzésre, a folyamatos mozgásokra, a
játékhelyzetek gyors felismerésére és a tudatos döntéshozatal fejlesztésére.
A szezon őszi felében kiegyensúlyozottabb és védekezésünknek köszönhetően kevés
kapott gólt hozó játékot sikerült produkálni. Minden mérkőzésen sikerült dominálni a
párharcokban, labdairtoklásban és kialakított helyzetekben egyaránt. A támadó harmadban
nagyon sok mérkőzésen hiányzott a kreativitás, gyors döntéshozatal és a pontos befejezés.
Ennek volt köszönhető az egyetlen vereségünk is a szezon során.
A tavaszi felkészülés kezdetekor a legfőbb célkitűzésünk volt, hogy a támadó
harmadban létszámfölényeket tudjunk folyamatosan kialakítani és ezeket kreatívan és
gyorsan be is tudjuk fejezni. Ugyanakkor nagy hangsúlyt volt a gyors átmeneteleken, mint
védekezésből támadásba, mint pedig támadásból védekezésbe, mivel sokszor előfordult, hogy
egy eladott labda után nem reagáltunk gyorsan, vagy egy, az ellenfél térfelén megszerzett
labdából a lassabb gondolkodásunknak köszönhetően nem tudtunk gyorsan reagálni és
támadást felépíteni. A tavasz végül hullámzó teljesítményt hozott. Sajnos nem akkora
létszámú kerettel tudtunk nekivágni mint amivel terveztük. A legtöbb mérkőzésen saját
magunknak voltunk a legnagyobb ellenfelei, hiszen a biztos vezetés tudatában nem voltunk
kellőképpen koncentráltak és utolsó percekben bekapott gólokkal egyenlített mindegyik
esetben az ellenfél. Ennek ellenére is nagyon nagy pozitívum, hogy az ilyen meccsek után
mindig tudtunk javítani és mutattunk olyan játékot, amire büszkék lehetünk és a jövőben
ezekre bátran tudunk építkezni. Fontos volt számomra, hogy egy egységes öltözőt alakítsunk
ki és olyan csapattá kovácsolódjanak a gyerekek, amelyben a legnehezebb időszakokban is
képesek egymás és a csapat érdekeiért küzdeni.
Összességében szerintem sikerült egy eredményes, jó szezont zárni, melynek a végén
újabb trófeával sikerült gazdagítani egyesületünket. A csapat játékát a szezon nagy részében a
labda biztonságra való törekvés jellemezte. Törekedtem arra, hogy a játékosok ne a véletlenre
bízzák a játékhelyzetek megoldását, hanem tudatos passz játékkal, megfelelő pozíció
felvételekkel és folyamatos együttműködéssel építsék fel a támadásokat. Öröm volt látni,
ahogy a gyerekek hétről hétre, nem csak tudásban, hanem emberileg is sokat fejlődtek. Az is
őket dícséri, hogy többszőr is kaptunk pozitív visszaigazolást több ellenfél edzőjétől is a
mutatott játékunkra. Ez is bizonyítja, hogy ez a futball szemlélet a játékosok hosszú távú
fejlődését szolgálja. Szinttől függetlenül, a játékosok hosszú távú technikai, taktikai és emberi
fejlesztése a legfontosabb számomra és nem pedig az eredményesség bármi áron való elérése.
Végezetül szeretném megköszönni a szakosztály vezetőségének, kollégáknak és
minden itt dolgozónak, hogy minden feltételt biztosított számunkra az egész szezon során.
Azt gondolom, hogy hálásak lehetünk, hogy ilyen körülmények között dolgozhatunk és
képezhetjük a gyerekeket. Mindenkinek szép nyarat kívánok!
Edző: Sorbán Előd

