Az idei szezonban is az elsődleges célként tűztem ki az U13-as korosztályból, valamint az
U14-ből csatlakozó 2012-es születésű játékosok beépítését. Számukra ez egy kiemelten
fontos és egyben nehéz időszak, hiszen a nyújtott pályás játék után most ismerkednek meg
a nagypályás labdarúgással.
A felkészülést július közepén kezdtük meg, a korábbi évek gyakorlatát követve. Az U16-os
bajnokság szeptemberi rajtja miatt a megszokottnál hosszabb felkészülési időszak állt
rendelkezésünkre, amelyet igyekeztünk tudatosan kihasználni. A szezon során sok
mérkőzést játszottunk, hiszen a nagypályás bajnokság mellett a 2011-2012-es születésűek
megyei Futsal bajnokságban is részt vettek, ami jelentős terhelést adott a játékosoknak,
ugyanakkor nagyban hozzájárult fejlődésükhöz.
Külön kiemelendő, hogy azok a játékosok, akik rendszeresen részt vettek az edzéseken,
látványos fejlődést mutattak. Ez nemcsak egyéni szinten, hanem csapatszinten is
megmutatkozott, hiszen a bajnokság utolsó szakaszában már magabiztosan és bátran
játszottak a náluk akár két évvel idősebb ellenfelek ellen is.
A csapat a bajnokságot az 5. helyen zárta, ami egy reális eredménynek tekinthető,
figyelembe véve a korkülönbségeket. A szezon végére egy egységes, jól működő közösség
alakult ki, ami hosszú távon az egyik legfontosabb alapja a további fejlődésnek.
Véleményem szerint a következő szezonban több játékos is közel kerülhet az U19-es
korosztályhoz, ami az utánpótlás-nevelés egyik legfontosabb visszajelzése és sikermutatója.
Ezúton is köszönöm a kollégák szakmai támogatását, valamint az egyesületnek a biztosított
feltételeket, amelyek lehetővé teszik évről-évre a gyerekek folyamatos fejlődését.
Mindenkinek jó pihenést kívánok!
Hajrá ASE!
Edző: Potápi Áron Huba

